Kotły 5-klasy, Ecodesign

Krospel 30 kW

Moc kotła: 30 kW

Krospel 30 kW to zestaw grzewczy spełniający wymagania normy PN-EN 303–5:2012. Z racji na swoją ekologiczność został odznaczony certyfikatem ECODESIGN i zakwalifikowany do kotłów 5. klasy. Sterownik ecoMAX 850 Plum, w który jest wyposażony, pozwala zachować jego użytkownikowi pełną kontrolę nad procesem spalania. Konieczność okresowego uzupełniania podajnika i samoczyszczący palnik sprawiają, że Krospel 30 kW jest kotłem praktycznie bezobsługowym.

Dostawa w ciągu kilku dni
Gwarancja na 5 lat
Krospel 30 kW

Informacje główne

Kotły ze stali żaroodpornej

Zestawy grzewcze Krospel 30 kW to kotły wykonane ze stali żaroodpornej, przystosowanej do pracy w podwyższonych temperaturach. Zarówno ich produkcja, jak i praca są przyjazne dla środowiska. Urządzenia te wyposażone są w pojemny zbiornik na pellet oraz drzwiczki izolowane płytą ceramiczną o grubości 25 mm oraz sznurem szklanym. Dzięki tego typu rozwiązaniom kocioł nie jest narażony na straty ciepła. Dodatkową zaletą urządzeń Krospel są także nowoczesne klamki, które jeszcze bardziej zwiększają szczelność drzwiczek oraz regulowane nóżki, pozwalające na jego dogodne ustawienie i wypoziomowanie.

Kotły Krospel o mocy 30 kW doskonale nadają się do ogrzewania pomieszczeń zarówno w domach, jak i dużych zakładach firmowych. Dzięki przemyślanej konstrukcji i zastosowaniu nowoczesnej technologii mogą być zasilane opałem zaledwie co kilka dni. Na bieżące kontrolowanie poziomu spalanego paliwa pozwala specjalny wizjer. Dzięki samoczyszczącemu się palnikowi z obrotowymi komorami odchodzi też problem usuwania popiołu. Dodatkową zaletą kotłów jest również automatyczna zapalarka palnika.

 

Pellet
Pellet

Opał do Krospel 30 kW

Zalecanym opałem do kotłów Krospel 30 kW jest pellet, najlepiej o średnicy 6-8 mm i długość 5-30 mm. Przy jego zakupie należy zwrócić uwagę na zawartość popiołu, która nie powinna przekraczać 2%. Ponadto istotna jest także odpowiednia suchość opału – przyjmuje się, że jego wilgotność nie powinna przekraczać 10%. Wysokogatunkowy pellet można również rozpoznać po gładkiej powierzchni oraz jednakowym kształcie i wielkości kawałków.

Do kotła Krospel nadaje się:

  • pellet drzewny,
  • agropellet – zarówno ze słomy rzepakowej, jak i z nieco gorszej jakości łuski słonecznika.

 

Krospel 30 kW

Palnik KIPI

Palnik samoczyszczący

Kocioł Krospel 30 kW wyposażony jest w palnik samoczyszczący marki KIPI z dwoma rotacyjnymi komorami – nadmuchową i spalania. Ten nowoczesny system zapobiega odkładaniu się zgorzelin i popiołu, a dodatkowo wpływa na kształtowanie się kity płomienia. Na jego budowę składa także automatyczna zapalarka i bezawaryjny mechanizm łożyskowania. Palnik niwelując problem zapychania się komory, ma wpływ na przedłużenie żywotności całego kotła. Odprowadzanie produktów spalania w sposób ciągły nie odbywa się kosztem utraty mocy urządzenia.

palnik KIPI 600x429 - Krospel 30 kW

Krospel 30 kW

Dane techniczne

KROSPEL przekroj - Krospel 30 kW

Wymiary gabarytowe: Jedn. KROSPEL  30 kw
Szerokość całego zestawu (A) cm 130
Wymiary gabarytowe wymiennika:
Szerokość kotła (B) cm 58
Wysokość kotła (C) cm 135
Głębokość kotła (D) cm 75
Wymiary gabarytowe kosza:
Szerokość kosza cm 70
Wysokość kosza cm 130
Głębokość kosza cm 55
Zasyp kg 100

Krospel 30 kW

Sterowanie

Sterowanie za pomocą ecoMax 850 Plum

Nowoczesne urządzenie ecoMax 850 Plum pozwala na sterowanie obiegiem grzewczym CO i CWU oraz obiegiem mieszaczowym. Należy do rozwiązań niezwykle intuicyjnych, a dodatkowo wyposażony jest w system podpowiedzi przy wyborze funkcji. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii jest też w stanie rozpoznać niepodłączone elementy i zaklasyfikować je jako nieaktywne. Ponadto za pomocą czujnika STB chroni kocioł przed przegrzaniem oraz pozwala na zmianę oprogramowania przy użyciu karty micro SD.

ecoMAX 600x297 - Krospel 30 kW

ecoMAX ikony 600x187 - Krospel 30 kW

Dodatkowo ecoMax:

  • posiada inteligentne menu, określające niepodłączone elementy jako nieaktywne,
  • pozwala na zdalne sterowanie piecem na komputerze czy telefonie za pośrednictwem ecoNET300,
  • umożliwia regulację pieca za pomocą paneli lub pilotów, dostępnych w wersji przyciskowej i dotykowej,
  • ma modułową budowę, dzięki czemu można go rozbudować.

Wyjścia sterownika:

  • 9 wyjść prądowych na 230V,
  • wyjście niskoprądowe na 13V.

Wejścia sterownika:

  • 8 wejść analogowych do czujników,
  • 2 wejścia termostatów.