Kotły 5-klasy, Ecodesign

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kotłów 5 klasy wg wymagań normy PN-EN 303–5:2012, które posiadają znak EcoDesign. Produkowane przez nas urządzenia charakteryzują się wysoka efektywnością cieplną oraz bardzo niskim poziomem zanieczyszczeń. Dzięki dokładnemu spalaniu pozwalają nie tylko na ochronę jakości powietrza, ale również na znaczne oszczędności. Pełne spalanie opału umożliwia wykorzystanie większości energii zmagazynowanej w paliwie. Za sprawą nowoczesnej konstrukcji naszych kotłów można uzyskać maksymalna sprawność oraz efektywne i tanie spalanie.

Kotły 5 klasy na pellet drzewny

W naszej ofercie znajdują się kotły 5 klasy na pellet drzewny z certyfikatem EcoDesign. Dają one możliwość spalania biomasy ze źródeł odnawialnych, ponieważ pellet jest produkowany ze specjalnych gatunków roślin energetycznych lub pełnowartościowych pozostałości z przetwórstwa drewna. Kotły na pellet dzięki nowoczesnym palnikom do kotłów centralnego ogrzewania KIPI uwalniają śladowe ilości zanieczyszczeń. Palniki KIPI to bardzo nowoczesne konstrukcje zbudowane w oparciu o rotacyjną komorę spalania i bardzo efektywnie działający nadmuch powietrza. Za sprawą nowatorskiej konstrukcji palniki są automatycznie oczyszczane z popiołu, nie istnieje też ryzyko zapychania się czy tworzenia zgorzeli.

Wśród naszych kotłów 5 klasy na pellet drzewny znajdują się urządzenia Krospel o mocach 14, 20, 30 i 50 kW oraz Pellatron o mocach 10, 15, 20, 25 i 30 kW

 

Kotły Krospel

Krospel 20 kW

Kotły Pellatron

Pellatron 10 kW