Podajniki do kotłów CO

Proponujemy Państwu podajniki do kotłów CO spalających ekogroszek. Oferowane przez nas urządzenia zapewniają dostarczanie dokładnie odmierzanej dzięki sterownikowi kotła dawki paliwa oraz jego najbardziej efektywne spalanie. Transport opału odbywa się za sprawą działaniu mechanizmu ślimakowego. Obracając się, przesuwa on bryłki ekogroszku wpadające do niego grawitacyjnie z zasobnika w kierunku komory spalania. Poał, przechodząc do palnika retortowego, jest wypiętrzany i rozpalany. Znajdujące się wkoło paleniska otwory zapewniają dostęp właściwej ilości powietrza. Sterowanie pracą ślimaka jest możliwe ze względu na zamontowany w urządzeniu motoreduktor, uruchamiany przez automatykę pieca.

Podajniki stalowo-żeliwne

Oferowane przez nas podajniki są wykonane ze stali oraz żeliwa. Konstrukcja podajnika i użyte materiały zapewniają bardzo dobre parametry pracy i eliminują ryzyko poważnych awarii. Korpus urządzenia jest wykonany z trwałego i odpornego na działanie wysokiej temperatury i uszkodzenia mechaniczne żeliwa. Ma ono także tę właściwość, że dobrze tłumi hałas, wytrzymuje spore obciążenia i naprężenia, dzięki czemu całość jest mniej narażona na ryzyko uszkodzeń. Ślimak zrobiony z odpornej stali, odpowiedzialny za transport opału, gwarantuje sprawne działanie mechanizmu. Dzięki zastosowaniu stali ślimak jest bardziej odporny na pęknięcia oraz na wycieranie się poszczególnych elementów. Zaletą takiego rozwiązania, tj. połączenia żeliwnej obudowy i stalowego ślimaka, jest także niewielka masa urządzenia, a zatem i nieco mniejsza moc potrzebna do jego obracania, co w dłuższym horyzoncie oznacza mniejsze zużycie prądu.

Palniki retortowe

Palniki retortowe są najbardziej wydajnymi sposobami na spalanie węgla w piecach z automatycznym podawaniem paliwa. Dzięki swojej konstrukcji umożliwiają dokładne i całkowite spalenie opału, a jednocześnie ich konstrukcja pozwala na bardzo efektywne dopalanie spalin. Precyzyjny dobór ilości niezbędnego powietrza nie prowadzi do nadmiernego wychładzania komory, zaś efektywnie działający ślimak o odpowiednio dobranym kształcie uniemożliwia blokowanie się bryłek ekogroszku. Popiół jest usuwany z obszaru spalania za sprawą podawanych przez podajnik nowych porcji opału.

Podajnik stalowo żeliwny

Podajnik jest integralną częścią zestawu grzewczego kotła Jowisz Plus. Oferujemy Państwu niezawodny podajnik w konstrukcji stalowo-żeliwnej.

  • konstrukcja podajnika stalowa – żeliwna
  • palenisko/kolano wykonane z żeliwa najwyższej jakości
  • wysoka wydajność
  • markowy motoreduktor z biegiem wstecznym

podajnik stalowo zeliwny - Podajniki do kotłów CO