Kotły 5-klasy, Ecodesign

Krospel 14 kW

Moc kotła: 14 kW

Krospel 14 kW to kocioł 5. klasy z automatycznym podajnikiem na pellet. Jego ogromną zaletą jest niska emisja szkodliwych pyłów, dzięki czemu należy do rozwiązań ekologicznych, co zostało zresztą potwierdzone badaniami i certyfikatem ECODESIGN. Zestaw grzewczy spełnia wszystkie wymagania normy PN-EN 303-5:2012. Urządzenie to wzbogacone jest o innowacyjny palnik KIPI oraz sterownik ecoMax, który pozwala na dokładne regulowanie pracy kotła.

Dostawa w ciągu kilku dni
Gwarancja na 5 lat
Krospel 14 kW

Informacje główne

Zestaw grzewczy Krospel o mocy 14 kW

Zestaw grzewczy Krospel o mocy 14 kW doskonale sprawdzi się zarówno do ogrzania budynku mieszkalnego, jak i pomieszczeń firmowych. Dzięki sterownikowi ecoMax 850P kocioł pozwala na optymalne rozprowadzanie ciepła w całym systemie grzewczym oraz na zdalne zarządzanie procesem spalania za pomocą Internetu, w tym regulowanie temperatury. Z racji, że pokrywa zasobnika paliwa znajduje się na wysokości rąk, uzupełnianie opału jest łatwe i niemęczące. Warto przy tym dodać, że jedno pełne załadowanie podajnika w pellet wystarcza na kilka dni. W połączeniu z automatyczną zapalarką i samoczyszczącą komorą spalania kocioł Krospel 14kW można uznać za praktycznie bezobsługowy.

 

Pellet do kotła Krospel 14 kW

Pellet do kotła Krospel 14 kW powinien mieć średnicę 6-8 mm oraz długość 5-30 mm. Może być to materiał wykonany z prasowanych pod ciśnieniem odpadów drzewnych, takich jak np. trociny, zrębki czy wióry bądź z odpadów rolniczych. Agropellet, bo o nim tu mowa, wytwarzany jest m.in. ze słomy rzepakowej lub łuski słonecznika – ten pierwszy jest znacznie lepszej jakości. Dopuszczalna maksymalna zawartość popiołu w tym materiale wynosi 2%, natomiast jego wilgotność nie powinna przekraczać 10%. Pellet w takiej postaci spełnia wszelkie normy jakościowe.

Pellet
Pellet

Zalety kotłów Krospel 14kW

Kotły Krospel 14kW to urządzenia trwałe, wykonane z wysokiej jakości stali żarowytrzymałej, która w zależności od gatunku jest odporna na działanie wysokich temperatur, w tym do nawet 600oC. Swoje doskonałe właściwości termiczne zawdzięcza pierwiastkom, takim jak np. chrom, molibden czy wanad, które można znaleźć w jej składzie. Dodatkową zaletą kotłów Krospel 14kW jest zastosowanie w ich budowie płyty ceramicznej (25 mm) i szklanego sznura do izolacji drzwiczek, co zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale i ogranicza straty ciepła. Na uwagę zasługują także nowoczesne, nienagrzewające się klamki oraz pojemny zasobnik na paliwo. Uzupełnieniem całej konstrukcji są stabilne nóżki kotła, umożliwiające regulację i wypoziomowanie jego ustawienia.

Krospel 14 kW

Palnik KIPI

Palnik KIPI w Krospel 14 kW

Zastosowanie palnika w kotle Krospel 14 kW zapobiega narastaniu i gromadzeniu się zgorzeli w obu komorach spalania – paleniskowej i nadmuchowej. Wszystko to dzięki funkcji samooczyszczenia, w którą wyposażone jest urządzenie. Odpowiada ona za samoczynne odprowadzanie popiołu przez palnik w sposób ciągły bez utraty przez niego mocy. Zapobiega tym samym zapychaniu się urządzenia i przedłuża jego żywotność.

palnik KIPI 600x429 - Krospel 14 kW

Krospel 14 kW

Dane techniczne

KROSPEL przekroj - Krospel 14 kW

Wymiary gabarytowe: Jedn. KROSPEL  14 kw
Szerokość całego zestawu (A) cm 120
Wymiary gabarytowe wymiennika:
Szerokość kotła (B) cm 48
Wysokość kotła (C) cm 125
Głębokość kotła (D) cm 63
Wymiary gabarytowe kosza:
Szerokość kosza cm 70
Wysokość kosza cm 130
Głębokość kosza cm 55
Zasyp kg 100

Krospel 14 kW

Konfiguracje

Przygotowaliśmy dla Państwa kilka różnych konfiguracji czopucha:

JOWISZ konfg 001 - Krospel 14 kW

Konfiguracja z koszem po lewej stronie:

 1. Wyjście czopucha z góry na środku
 2. Wyjście czopucha z góry do tyłu na środku
 3. Wyjście czopucha z góry do tyłu pod kątem na prawy bok
 4. Wyjście czopucha z góry do tyłu pod kątem na lewy bok

JOWISZ konfg 002 - Krospel 14 kW

Konfiguracja z koszem po prawej stronie:

 1. Wyjście czopucha z góry na środku
 2. Wyjście czopucha z góry do tyłu na środku
 3. Wyjście czopucha z góry do tyłu pod kątem na lewy bok
 4. Wyjście czopucha z góry do tyłu pod kątem na prawy bok

W kotle dostępny jest okrągły kształt komina:

ksztaltkomina 1 - Krospel 14 kW

 

Krospel 14 kW

Sterowanie

Sterowanie kotłem Krospel 14kW

Sterowanie kotłem Krospel 14kW odbywa się za pomocą urządzenia ecoMAX 850P, które dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii w postaci modułu internetowego ecoNET300 pozwala na szybką i łatwą obsługę pieca na laptopie czy smartfonie. Funkcja ta wprowadzona jest za pośrednictwem modułu internetowego ecoNET300. Kolejne udogodnienie stanowi możliwość podłączenia specjalnych paneli do sterowania kotłem, występujących w postaci dotykowych lub klasycznych pilotów.

 

ecoMAX 600x297 - Krospel 14 kW

Sterownik ecoMAX 850 Plum

ecoMAX ikony 600x187 - Krospel 14 kW

Za pomocą sterownika ecoMAX 850P można:

 •  regulować pracę palnika,
 • obsługiwać podstawowe funkcji obiegu CO i CWU
 • sterować obiegiem mieszaczowym.

Sterownik posiada:

 • wyjścia prądowe x 9 – 230V,
 • wejścia analogowe x 8 – do podłączenia czujników,
 • wejścia termostatów x 2,
 • wyjście niskonapięciowe – 12V.

 

Dodatkowym wyposażeniem urządzenia ecoMAX 850P jest też ogranicznik termiczny STB, który zapobiega przegrzaniu się kotła. Dużą zaletą tego sterownika jest również możliwość łatwej zmiany jego oprogramowania jedynie za pomocą karty micro SD. Warto też zaznaczyć, że urządzenie z racji na swoją modułową konstrukcję jest podatne na rozbudowę, a dzięki inteligentnemu menu potrafi rozpoznawać elementy niepodłączone i klasyfikować je do części nieaktywnych.