Kotły 5-klasy, Ecodesign

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kotłów 5 klasy wg wymagań normy PN-EN 303–5:2012, które posiadają znak EcoDesign. Produkowane przez nas urządzenia charakteryzują się wysoka efektywnością cieplną oraz bardzo niskim poziomem zanieczyszczeń. Dzięki dokładnemu spalaniu pozwalają nie tylko na ochronę jakości powietrza, ale również na znaczne oszczędności. Pełne spalanie opału umożliwia wykorzystanie większości energii zmagazynowanej w paliwie. Za sprawą nowoczesnej konstrukcji naszych kotłów można uzyskać maksymalna sprawność oraz efektywne i tanie spalanie.

Kotły 5 klasy na ekogroszek

Wśród oferowanych przez nas urządzeń są kotły 5 klasy na ekogroszek. Spalanie wysokokalorycznego ekogroszku daje bardzo dużą ilość ciepła, dzięki wysokiej wydajności naszych kotłów, potwierdzonej zaliczeniem urządzeń do kotłów 5 klasy oraz certyfikatem EcoDesign. Jego przyznanie oznacza, że kocioł będzie pozwalał na uzyskanie dobrych wyników również w trakcie codziennej pracy. Gwarantuje to procedura badania urządzeń, przy której brane są pod uwagę przede wszystkim wyniki uzyskiwane przy obciążeniu podobnym jak podczas pracy w zwykłych warunkach, tj. przy niepełnym obciążeniu.

Kotły 5 klasy na ekogroszek spełniające wymagania EcoDesign to szansa na wykorzystywanie najpopularniejszego źródła opału przy bardzo umiarkowanych kosztach. Nasze propozycje obejmują kotły opalane ekogroszkiem o mocach dopasowanych zarówno do domów o mniejszej powierzchni, jak i większych, a także dla budynków użytkowych. Możecie u nas Państwo znaleźć kotły o mocy 12, 14, 20, 24, 28, 50 i 100 kW.

Kotły 5 klasy na pellet drzewny

W naszej ofercie znajdują się również kotły 5 klasy na pellet drzewny z certyfikatem EcoDesign. Dają one możliwość spalania biomasy ze źródeł odnawialnych, ponieważ pellet jest produkowany ze specjalnych gatunków roślin energetycznych lub pełnowartościowych pozostałości z przetwórstwa drewna. Kotły na pellet dzięki nowoczesnym palnikom do kotłów centralnego ogrzewania KIPI uwalniają śladowe ilości zanieczyszczeń. Palniki KIPI to bardzo nowoczesne konstrukcje zbudowane w oparciu o rotacyjną komorę spalania i bardzo efektywnie działający nadmuch powietrza. Za sprawą nowatorskiej konstrukcji palniki są automatycznie oczyszczane z popiołu, nie istnieje też ryzyko zapychania się czy tworzenia zgorzeli.

Wśród naszych kotłów 5 klasy na pellet drzewny znajdują się urządzenia o mocach 14, 20, 30 i 100 kW.