Automatyka kotłów CO

Automatyka kotłów CO to elementy, których znaczenie w nowoczesnych urządzeniach do pozyskiwania ciepła stale rośnie. Użytkownicy poza niskimi kosztami energii cieplnej coraz częściej kładą nacisk na jak najmniejszą ilość niezbędnych czynności obsługowych. Specjalistyczny osprzęt do kotłów CO pozwala na znaczne ograniczenie działań wymaganych od osób korzystających z tego rodzaju urządzeń.

Sterowanie pracą kotłów centralnego ogrzewania

Obszarem, który ma chyba największe znaczenie dla wygody obsługi domowej kotłowni, jest sterowanie pracą kotłów centralnego ogrzewania. Nowoczesne regulatory ułatwiają programowanie rozmaitych cykli pracy, dają dostęp do większości parametrów urządzeń, a nawet zapewniają zdalną kontrolę nad ich stanem. Moduły internetowe czy sterowanie domowym kotłem za pomocą aplikacji w tablecie staje się coraz bardziej oczywiste. Sterowniki kotłów CO raz zaprogramowane mogą działać samodzielnie, także podczas nieobecności domowników. Rozbudowane sieci czujników pozwalają na sterowanie pogodowe lub uzależnienie osiąganej przez kocioł mocy od temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

Urządzenia do automatycznego dozowania opału

Kolejnymi rozwiązaniami poszukiwanymi przez użytkowników pragnących zapewnić sobie maksymalny komfort są urządzenia do automatycznego dozowania opału. Konieczność ciągłego dokładania do pieca była często przyczyną wybierania znacznie droższych rozwiązań w postaci ogrzewania gazowego lub olejowego. Jednak podajniki do kotłów CO dostosowane do używania paliw stałych sprawiły, że można cieszyć się wygodą i zaletami spalania ekogroszku lub pelletu.

Systemy wydajnego spalania

Automatyka do kotłów centralnego ogrzewania to nie tylko dbałość o wygodę, ale również systemy wydajnego spalania, które ograniczają wydatki i redukują ilość emitowanych zanieczyszczeń. Dzięki zapewnieniu właściwych ilości paliwa i powietrza palniki do kotłów centralnego ogrzewania mogą w pełni wykorzystywać energię zmagazynowaną w spalanym paliwie. Różnego rodzaju rozwiązania związane z odprowadzaniem popiołu i czyszczeniem przyczyniają się także do łatwiejszej obsługi.